Zmień swojego lekarza rodzinnego przez internet

Dotychczas, zmiana lekarza rodzinnego wiązała się z koniecznością osobistego  stawiennictwa w przychodni celem złożenia deklaracji potwierdzonej odręcznym podpisem. 

Nasza przychodnia w pełni obsługuje funkcjonalność udostępnioną przez Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. W przypadku wyboru tej metody, nie jest konieczna wizyta osobista w przychodni, celem złożenia stosownych podpisów. Potwierdzenie tożsamości odbywa się za pośrednictwem Profilu Zaufanego.   

Zachęcamy do składania deklaracji wyboru lekarza i pielęgniarki za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP) . W zakładce “moje konto” dostępna jest informacja o aktualnie wybranej przychodni POZ (“Twoja Podstawowa Opieka Zdrowotna”), a obok przycisk – “Wypełnij ankietę”. Na dostępnej w dalszych etapach liście wybieramy przychodnie Esculap w Krynicy-Zdroju lub Muszynie.

Umożliwia to uzyskanie pomocy zaraz po złożeniu deklaracji, co jest niezwykle przydatne w przypadku kiedy brak jest możliwości osobistego stawiennictwa (uzyskanie teleporady, e-recepty, e-zwolnienia, skierowania itp.)